Przedszkole Miejskie
nr 16 w Toruniu

Szanowni Państwo!
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, prosimy o zgłaszanie do wychowawców grup i dyrektora wszelkich przypadków wystąpienia u dzieci chorób zakaźnych i pasożytniczych.
Dziękujemy!

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się drogą elektroniczną w terminie od 11.02. do 8.03.2019 r.
Rodzice będą mogli zapoznać się z zasadami naboru, ofertą przedszkoli oraz zarejestrować się w systemie za pośrednictwem Portalu dla Rodziców pod adresem:

Dzieci aktualnie uczęszczające do przedszkola, których rodzice złożyli deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, mają zapewnione miejsce w przedszkolu w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Więcej informacji oraz szczegółowy terminarz w zakładce KWALIFIKACJA oraz na stronie UMT http://www.torun.pl/pl/node/240078/.

Zajęcia otwarte
Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte z rytmiki, szkoły pamięci i szachów.
Zajęcia będą odbywać się we wszystkich grupach według harmonogramu ustalonego na początku roku szkolnego.

RYTMIKA - 25.02.2019 r. (poniedziałek)
SZKOŁA PAMIĘCI - 26.02.2019 r. (wtorek)
SZACHY - 28.02.2019 r. (czwartek)

DZIEŃ OTWARTY
Serdecznie zapraszamy dzieci 3,4,5,6-letnie wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się 15 marca 2019 r. (piątek) od 10:00 do 11:15.
W programie:

Konsultacje psychologiczno-pedagogiczne
Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 16 oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapraszają do korzystania z porad psychologiczno-pedagogicznych dla rodziców i nauczycieli w sprawach dzieci i młodzieży podczas dyżuru specjalistów poradni, który odbędzie się 25.02.2019 r. (poniedziałek) w godzinach 15:00 - 16:30 w siedzibie przedszkola.
Zapraszamy do punktu konsultacyjnego m.in. wtedy, gdy niepokój budzą sprawy dot. dziecka w zakresie edukacji lub zachowania, gdy nie wiadomo jak dziecku pomóc, jak z nim postępować lub też jaką pomoc (i jak) można uzyskać w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Spotkanie ze specjalistą dostępne jest dla każdego rodzica i nauczyciela - nieodpłatnie, bez skierowania, bez rejonizacji, bez wcześniejszego umawiania.

Przerwa wakacyjna
Uprzejmie informujemy, że przerwa wakacyjna w Przedszkolu Miejskim nr 16 jest zaplanowana na dni: 24.06. - 19.07.2019 r.
Zarządzenie nr 56 Prezydenta Miasta Torunia

Projekt „Wszystkie dzieci równe są"
Nasze przedszkole realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który ma na celu poszerzenie oferty edukacyjnej dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.
Więcej informacji TUTAJ

25.02. - 1.03.2019:

Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023
Zachęcamy do zapoznania się ze Strategią uchwaloną przez Radę Miasta Torunia.
Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Torunia na lata 2016-2023 - pdf

ZAJĘCIA DODATKOWE
Harmonogram zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2018/2019
ODDZIAŁ I „Kornelkowe Małpki”